Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Naujos galimybės rajonui – pasirašyta sutartis su Velenės miesto savivaldybe
2019-11-25

Lapkričio 22 d. Velenės (Wielen) mieste, Lenkijos Respublikoje, Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šios sutarties pasirašymui 2019 m. rugsėjo 20 d. sprendimu Nr. 5TS-127 pritarė  Lazdijų rajono savivaldybės taryba.  Sutarties šalys numato skatinti ir plėtoti bendradarbiavimą aplinkosaugos, švietimo, kultūros, sporto, turizmo srityse, jaunimo ir senjorų mainus, verslo misijas, dalyvavimą bendrose parodose, mugėse bei dalintis patirtimi viešųjų paslaugų gyventojams teikimo srityje.

 

Po sutarties pasirašymo aptarti ir pirmieji jaunimo mainai – kitąmet rajono jaunimui, besimokančiam vokiečių kalbą, bus sudarytos galimybės vykti į vizitą Vokietijoje kartu su lenkų jaunimu. Taip bus skatinamas jaunimas mokytis kalbų, pažinti partnerių kultūrą, tradicijas, susirasti naujų draugų. Vizito į Lenkiją metu aptarti švietimo, turizmo ir socialiniai klausimai, kultūrinių mainų galimybės ir bendradarbiavimas šiose srityse, pristatyta medicinos įtaigų bei verslo organizacijų veikla, savivaldybės administracinė struktūra, plėtros prioritetai, investicijos į viešąją infrastruktūrą, teikiamos viešosios paslaugos gyventojams.

Rajono savivaldybės delegacija taip pat susitiko su ir Dravsko (Drawsko) valsčiaus vadovais, kurie pristatė didžiausius gyventojų ir turistų traukos objektus – unikalų šalyje grybų parką, kultūros paveldo bažnyčias. Vyko susitikimai su mokyklų bendruomene, nevyriausybinių organizacijų atstovais, su kuriais aptartos bendradarbiavimo galimybės. Viršaičio kvietimu planuojama, kad kitąmet mūsų rajono senjorai turės galimybę vykti ir pristatyti Lazdijų rajono kraštą Dravske.

„Šis bendradarbiavimas suteiks galimybę mūsų krašto šokio, teatro ar dainų kolektyvų pasirodymams pasiūlyti naujas kryptis, išpildysime jaunimo norą stovyklauti ne tik Lazdijuose ir ne tik Lietuvoje, taip pat nepamiršti liks ir mūsų Trečiojo amžiaus universiteto garbingų studentų lūkesčiai, – atsisveikindama su naujais partneriais linkėjo merė Ausma Miškinienė.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis