Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis susitiko su Ukrainos Respublikos Baranivkos miesto delegacija, vadovaujama šios savivaldybės mero Anatolijaus Duško. Susitikimo metru buvo pasidalinta įspūdžiais apie Lazdijų rajono savivaldybės delegacijos bei delegacijų iš Lenkijos ir Estijos viešnagę rugsėjo pradžioje vykusiose tradicinėse Baranivkos miesto dienose bei aptartas Lazdijų rajono savivaldybės ir Baranivkos savivaldybės atstovų vykimas į susitikimą su Estijos Respublikos Tervos miesto savivaldybės meru Maido Ruusmann, su kuriuo bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Rugsėjo 23 dieną minima Lietuvos žydų genocido diena. Ši skaudi data kiekvienais metais paskatina iš naujo apmąstyti tuos tragiškus laikus, kai Holokausto metu buvo sunaikinta beveik visa Lietuvos žydų bendruomenė. Deja, Holokaustas neaplenkė ir Lazdijų krašto, todėl jau tapo tradicija, kad Lazdijų rajono savivaldybės kultūros ir ugdymo įstaigos  rugsėjo – spalio mėnesiais organizuoja įvairius renginius, skirtus šiems liūdniems istoriniams įvykiams atminti.

Rugsėjo  24 dieną, Krosnos miestelyje buvo švenčiami Šv. Mato atlaidai. Vidurdienį į Krosnos Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią susirinko gausus būrys miestelio gyventojų ir svečių. Po šv. Mišių vyko smagi šventė, kurioje  dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Ketvirtadienį, rugsėjo 21 d., Lazdijų krašto muziejuje vyko parodos „Dzūkų krašto tautinis kostiumas", skirtos Tautinio kostiumo metams paminėti,   atidarymas. Renginio dalyvius sutiko ir parodoje dalyvaujančius svečius pristatė muziejaus direktorė Daina Pledienė. Pasipuošusios Dzūkijos regiono tautiniu kostiumu dzūkiškas dainas kartu padainuoti kvietė jaunosios Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos folkloro ansamblio „Voverėlė“ atlikėjos.

Šią savaitę Lazdijų rajono įstaigas lankė ir apie tai kalbėjo vietos jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save“ koordinatorė Simona Megelinskienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Dovilė Lynykienė ir Alytaus „Tėviškės namų” darbuotoja, savanorystės mentorė Aira Jasionytė. Buvo apsilankyta Lazdijų krašto muziejuje, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Lazdijų socialinių paslaugų centre, Lazdijų  turizmo informaciniame centre, Lazdijų švietimo centre, Lazdijų kultūros centre, Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centre „Židinys” Lazdijų ligoninėje ir Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje.

 1 ... 3 4 5 6 7 8 9