Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų krašto muziejus kasmet per „Pasienio fiestą“ rengia konferenciją , skirtą žymiems Lazdijų krašto žmonėms, svariai prisidėjusiems prie jo kūrimo bei jo vardo garsinimo, pagerbti. Šių metų konferencija „100 istorijos pėdsakų Lazdijų krašte“ buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui ir kraštotyrininko Juozo Petrausko atminimui.

Pirmąjį „Pasienio fiestos“ renginį surengė Lazdijų savivaldybės viešoji biblioteka, pakvietusi mūsų krašto kūrėjus, bibliotekininkus ir visus besidominčiuosius į literatūrinius pietus. Bibliotekos direktorė Renata Rudienė sakė, jog rajonas žymiems Lietuvos rašytojams kasmet atiduoda duoklę per tradicinius renginius  - prozos rudenius, poezijos pavasarius. Todėl šįkart kilo sumanymas pasiklausyti savo krašto žmonių kūrybos. Į Lazdijus jie suvažiavo iš viso rajono – kiekvienas Lazdijų viešosios bibliotekos  filialas atsivežė po savo krašto „perliuką“.  Vieni jų -  rajone jau gerai žinomi, išleidę ne vieną savos kūrybos knygą. Kiti – pirmąkart savo kūrybą išdrįso skaityti viešai.

Lazdijų miesto parke jau demonstruojamos rajono įstaigų sukurtos originalios dovanos Lietuvai ir Lazdijams. Šiemet parką papuošė Lazdijų krašto muziejaus, rajono viešosios bibliotekos, Rudaminos amatų centro, Lazdijų kultūros centro, Veisiejų, Seirijų, Šeštokų kultūros namų, Všį Lazdijų turizmo centro, Lazdijų meno mokyklos, Stebulių, Šventežerio, Kučiūnų, Šeštokų, Aštriosios Kirsnos mokyklų ir Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos sukurtos skulptūros-instaliacijos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Saulei nusileidus, instaliacijos-skulptūros bus apšviestos ir sukurs „Naktinę šviesų ir spalvų fiestą“.

Paskutinę pavasario dieną į Veisiejus atvyko per 150 moksleivių ir mokytojų. Visą savaitgalį jaunieji muzikantai klausytojus džiugins akordeonų garsais. Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje koncertu „Meilė teapgaubia mus“ atidarytas ketvirtasis tarptautinis akordeonistų sąskrydis „Su meile akordeonui“. Renginio dalyvius atvyko pasveikinti Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi Vygrių nacionalinio parko ir Suvalkų apskrities muziejaus atstovai. Susitikime su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu, Lazdijų krašto muziejaus direktore Daina Pledienė ir savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyiaus specialiste Indre Adomyniene buvo aptariamos bendradarbiavimo galimybės teikiant paraišką tarptautiniam projektui.

 1 2 3 4 5 6 7 8